Vyhledávání

Kontakt

Spolek Koumák
382 03 Holubov čp. 182

+ 420 607 578 781

koumak.os@seznam.cz

Pohádková cesta lesem - dětský den 2014

V neděli dne 1.6.2014 se děti ve Chvalšinách prošly Pohádkovým lesem.  V lese potklaly myšku se zajícem a musely skákat v pytli a prolézt strachovým pytelem. Rytíři a jeho kamarádovi pomohly udolat tříhlavého draka a s indiány zase lovily bizona. S klaunama musely zdolat náročné lanové překážky. V lese na děti ještě čekali kouzelníci, čarodejnice a Šmoulové. Na konci cesty si vyzkoušely hasičský útok a zastřílely si. Zato, že splnily všechny náročné úkoly dostaly od vodníků balíček s odměnou a upekly si špekáček. Pohádkovou cestu lesem si prošlo 121 dětí společně s rodiči. 

 

Poděkování:

Touto cestou bych chtěla poděkovat za finanční podporu Obci Chvalšiny, Vlastě Novákové – Smíšené zboží Chvalšiny, Františku Klimešovi – Točená zmrzlina Chvalšiny a Janu Minaříkovi - Elektromontáže.

Také děkuji Mysliveckému sdružení Chvalšiny, které zajistilo pro děti špekáčky a dále všem, kteří pomohli s organizací Dětského dne. 

 

Stezka 2014

O víkendku od 25.4.2014 do 27.4.2014 jsme se zúčastnili akce Stezka 2014 na táborové základně Pírkův Mlýn. Na Pírkáči jsme se potkali s kamarády z Kaplice, Větřní a Horní Plané a tak se nás na táborové základně sešlo celkem 88.  A co jsme dělali? Zúčastnili jsme se soutěže Stezka, což je závod dvoučlenných hlídek v tábornických dovednostech jako např. střebla ze vzduchovky, zdravověda, zacházení s mapou a buzolou, lanová překážka, znalost zvířat, rostlin, dopravních a turistických značek a morseovy abecedy. A také jsme si zahráli vybíjenou. Ve vybíjené se naš spolek umístnil na krásném třetím místě. A jak jsme dopadli v soutěži Stezka?
 
Výsledky:
Petra Blažková a Kristýna Švecová - 3. místo v katergorii A - dívky
Jitka Novotná a Alice Novotná - 4. místo v kategorii A - dívky
Viktorie Podhorská a Jiří Krejčí (Větřní) - 4. místo v katergorii A - chlapci
Václav Švec a Jan Urbna - 3. místo v kategorii B - chlapci
Nikol M.Podhorská a Sára Schwarzová - 3. místo v kategorii C - dívky
 

Lyžařský týden na Lipně

Společně s kamarády z Horní Plané jsme strávili týden jarních prázdnin na Lipně. Strávili jsme společně krásné čtyři dny lyžování, navštívili jsme bazén a hopsárium.  Víkend jsme si moc užili a už teď se těšíme na příští rok. 

 

Turnaj RINGO - "O pohár Mariho"

Dne 9.11.2013 jsme uspořádali turnaj v netradičním sportu Ringo. Jednalo se o první ročník Memoriálu "O pohár Mariho". Turnaj se hrál ve třech kategoriích:  mladší děti (6-11 let), starší děti (12-15 let) a dospělý.  Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev.

A jak to dopadlo?

Kategorie mladší děti:

1. Saláti Horní Planá

2. Vy-volení Horní Planá

3. Vodníčci Český Krumlov

4. Dalti (Vendula Duspiová, Sára Schwarzová, Nikola Ruschaková)

Kategorie starší děti:

1. Košťata (Stefi Daňková, Petra Matyášová, Rudolf Hemmer)

2. Rackové (Vladimír Aust, Jiří Matoušek,Daniel Melmer)

3. Orlíci (Václav Kutlák, Lucie Otmarová, Antonín Kvíz, Roman Bučan)

4. Kappo Horní Planá

Kategorie dospělý:

1. PPL (Luboš Bušta, Petr Bárta, Petr Vavrek)

2.  Králici Brloh

3. PPB (Božena Burcarová, Petra Šestáková,Petr Kadečka)

4. NEVÍM Horní Planá

5. ASI Horní Planá

6. MOŽNÁ Horní Planá

Všem hráčům a divákům děkujeme za vytvoření skvělé atmosféry. Velké dík patří ZŠ Chvalšiny za půjčení tělocvičny.

Turnaj se nám moc líbil a těšíme se na příští, který se uskuteční dne 8.11.2014.

Křemílek a Vochomůrka na Třísově

Poslední víkend v říjnu jsem se vydali na táborovou základnu Třísov, abychom zde strávili krásný prosluněný víkend společně s kamarády z Kaplice. Po příjezdu na základnu jsme zjistili, že jsme se ocitli v lese nedaleko pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky. Díky tomu, jsme prožili některá jejich dobrodružství. V noci z pátka na sobotu jsem zaháněli strach, v sobotu jsme hráli míčové hry, pekli špekáčky, malovali pařezovou chaloupku Křemílka a Vochomůrky a vyráběli papírové dráčky.

V sobotu jsme měli také možnost prohlédnout si a vyzkoušet hasičskou techniku dobrovolných hasičů z Plešovic. Touto cestou děkujeme Ondrovi a hasičům z Plešovic.

V neděli před odjezdem domů, jsem se ještě vydali hledat schovaný poklad. 

A počasí? To nám opravdu přálo. Sluníčko nám svítilo celý víkend. 

Pohádková cesta lesem

V neděli 16.6.2013 pořádala  Občanské sdružení Koumák a  Pionýrská skupina Chvalšiny a pro děti u příležitosti Dne Dětí Pohádkovou cestu lesem. Děti v pohádkovém lese potkaly čerta, Ježibabu, Bílou paní, indiány, Šmouly, Sněhurku se zlou macechou a trpaslíky, Makovou panenku a motýla Emanuela, Asterixe a Obelixe a plno dalších pohádkových postav.  Každá pohádková postava si pro děti připravila náročný úkol.  Pohádkovou cestu lesem si prošlo 72 dětí, a protože všechny splnily požadované úkoly, dostaly na konci sladkou odměnu a upekly si špekáček.

Poděkování:

Touto cestou bych chtěla poděkovat za finanční podporu Obci Chvalšiny, Vlastě Novákové – Smíšené zboží Chvalšiny a Františku Klimešovi – Točená zmrzlina Chvalšiny.

Také děkuji Mysliveckému sdružení Chvalšiny, které zajistilo pro děti špekáčky a dále všem, kteří pomohli s organizací Dětského dne. 

 

Noční cesta lesem

V pátek 26.4.2013 se nad Chvalšinami rozsvítil les, kam zavítala strašidla z různých koutů pohádkového světa. 

Občanské sdružení Koumák a Pionýská skupina Chvalšiny pořádali pro děti všech věkových kategorií noční cestu lesem, která začínala, když už na cestu musel svítit měsíc a byly rozsvícené louče. I strašidla šla velmi dobře poznat. Děti tam mohly potkat kouzelníka, Ježibabu, Bílou paní, indiány, Pipi dlouhou punčochu a peklo plné čertů. U každého z nich čekal na děti náročný úkol plný kouzel a překvapení. Indiáni měli strašidelný pytel, čerti si chtěli zahrát karty, přáním víly byly nové korále, Bílá paní poslouchala, jak umí děti zpívat a na konci u kouzelníka Bumbrlíka a jeho kamarádky Ježibaby dostaly sladkou odměnu z kouzelné truhly. 

Cestu lesem si prošlo 67 dětí a všechny splnily úkoly a často se bály méně, než jejich rodiče, kteří je po celou dobu doprovázeli. Děti byly na konci trasy spokojené a určitě si vybudovaly odolnost vůči čarodějnicím, které přiletěly v noci z úterý na středu. 

Sraz a Stezka 2013

V termínu od 19.4.2013 do 21.4.2013 jsme se zúčastnili okresního srazu a soutěže Stezka 2013. Akce se zúčastnilo celkem 96 účastníků z celého okresu Český Krumlov. Hlavní náplní akce byla soutěž dvoučlenných hlídek v nejrůznějších oblastech. Děti prokazovaly svoje dovednosti ve střelbě ze vzduchovky, zvládání první pomoci, znalost rostlin a živočichů, dopravních značek a dalších tábornických a turistických dovednosti. Také jsme si v zahráli vybíjenou a bingo.

A jak jsme dopadli my?

V kategorii A - dívky se na krásném 4. místě umístnily Viktorie Podhorská a Sára Schwarzová

V kategorii B - dívky se Nikol Podhorská a Nikola Ruschaková umístnily na 5. místě.

V kategorii C - chlapci se na úžasném 2. místě umístnily Rudolf Hemmer a Jiří Matoušek.

V kategorii D - chlapsi se Antonín Kvíz a Vladimír Aust umístnili také na krásném 2. místě.